0
Posted in Informacje, Urlop
29 grudnia, 2018

Opiekun grupy czyli… Singlu nie jesteś sam!

Pewnie zastanawiałeś się nie raz, co na singlowym wyjeździe robi opiekun grupy? Czy przez cały czas jest z Wami? A pije piwo? Czy jest przystojny? Czy jest ładna (to w przypadku opiekunek ;))? A może… uff… pytań nasuwa się tysiące, więc czas uchylić rąbka tajemnicy i… na kilka odpowiedzieć…

No to zabieramy się za fakty i mity, gdzie w roli głównej wystąpi…. Ta… daaaam…

Singlowy Opiekun Grupy, czyli…

To osoba, która wraz z grupą wyjeżdża na wczasy, weekend czy imprezę, ale o tym to pewnie wiesz lub się domyślasz. Czy opiekunowie lub opiekunki są ładni, przystojni itp… nie będę się wypowiadać, bo to oczywiście rzecz gustu i totalnie w tym przypadku drugorzędna, ale… ;). Jeśli chcesz zobaczyć, kto jedzie na wybraną przez Ciebie imprezę nie ma problemu. Przy każdej imprezie organizowanej przez Single Relax znajdziesz miniaturkę fotki opiekuna, aaaa…. jeśli w nią klikniesz… skoczysz do krótkiej autobiografii… :)

Tu znajdziesz opiekuna(-ów) imprezy
A czasami bywa, że opiekunów jest dwoje ;)

Czy opiekun jest cały czas z grupą?

Tak. 24 godziny na dobę ;), kilka dni w tygodniu ;)… Oczywiście opiekun musi też spać (…ale mało ;)), więc… z dostępnością w pewnych porach może być kłopot.

Czy opiekun pije piwo?

Oczywiście, że… zależy to od niego samego, wypicie piwa z grupą nie jest karalne ;), a nawet jest wskazane, by… integracja była „pełniejsza” i „jaśniejsza” ;)

…ale po co jest opiekun grupy?

To pytanie należałoby postawić na samym początku. Na wyjazdy dla Singli zjeżdżają się ludzie z całej Polski. Każdy z Was przyjeżdża sam (czasami zdarzają się  2 koleżanki czy dwóch kolegów). Część z Was przyjeżdża po raz pierwszy na tego typu imprezę. Niektórzy są nieśmiali, może trochę przestraszeni? Początki bywają trudne… i tu pojawia się opiekun, którego rolą jest byście się nawzajem poznali. To opiekun ma rozładować napiętą sytuację pierwszego spotkania, gdy każdy trochę boi się odezwać. Tak na prawdę wystarczy kilka chwil, może mały żarcik z jego strony i napięta sytuacja niepewności znika natychmiast.

Kolejną rolą opiekuna grupy jest jej organizacja. Nie, nie nie zakładamy na wyjeździe partii politycznej ;). Organizacja polega na… no właśnie, czy opiekun wymyśla gdzie wyruszymy na wycieczkę? Oczywiście, że nie! Jest to ustalone i  starannie przygotowane wcześniej, ale pilnuje, by nikt się nie spóźnił, nie został zgubiony itp. Opiekun na bieżąco dba, by program wyjazdu został zrealizowany, często ustala z grupą coś nadprogramowego.

Czy opiekun jest przewodnikiem?

Nie. Opiekun nie jest omnibusem, który wie wszystko i jest w stanie Ci odpowiedzieć, czy mijany właśnie kościółek jest z XVI wieku czy z czynastego ;)

A wieczorem?

„…a wieczorem ślub już brała z Muchomorem” ;) ufff… przepraszam, nie mogłem się powstrzymać od zacytowania klasyka ;). Wieczory opiekun spędza z grupą. Często sugeruje, co będzie się działo, ale… to nie jest standard. Ogólnie wieczory na singlowych wyjazdach spędzamy razem. Razem też ustalamy co będziemy robić. Czy pójdziemy na spacer letnią plażą? A może wbijemy do jakiejś dyskoteki? A może do pubu, gdzie nie jest tak głośno i pogadać można? Można też zostać w ośrodku czy hotelu i… pograć w bilarda, gry planszowe, albo urządzić swojskie party przy muzyce… można… Opiekun, w miarę możliwości, załatwi co trzeba, powiadomi cała wyjazdową ekipę o wieczornych planach i zarządzi zbiórkę o… z góry ustalonej godzinie :)

Czy opiekun jest policjantem?

Nie… Jak już wspominałem wyjazdy dla Singli są przeznaczone dla ludzi dorosłych. Każdy uczestnik jest odpowiedzialny za siebie. Jeśli ktoś zbytnio „zaszaleje” opiekun może starać się pomóc, ale… nikogo do niczego zmusić nie może i nie będzie… Ogólnie, jakby to trywialnie nie zabrzmiało, opiekun jest po to by się opiekować uczestnikami.

Co z tą integracją?

Wyjazd dla Singli to w pewnym sensie wyjazd integracyjny. Wszyscy się nawzajem poznają, zwiedzają, bawią i z zasady robią wszystko razem, a pomaga w tym właśnie opiekun. Oczywiście jesteśmy tylko ludźmi i… nie wszystko… i nie wszyscy muszą na przypaść do gustu. Co wtedy? Nikt nikogo na siłę do niczego nie zmusza, ale… bywa, że trochę namawia ;)

I to by było na tyle… ile udało mi się o opiekowaniu grupą Singli tak na szybko naskrobać. Jak mi jeszcze coś do głowy przyjdzie, to nie omieszkam… coś tutaj dopisać…

A… no jakbym mógł zapomnieć o linku do listy naszych opiekunów ;)

Podobne artykuły:

Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

CommentLuv badge

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.